Kurban bayramı tatilinde kiralık villa turizminde yer kalmadı

Yaz tatilde kiralık villalar otel tatiline alternatif oldu. Haftalık kira ücreti 2 bin-10 bin lira arasında değişen villalara tatilciler yoğun ilgi gösteriyor. Bu yaz 300 bin kişi tatilini kiralık villada geçiriyor.Oteller ve villalar henüz bayram tatili tarihleri net olarak açıklanmamasına rağmen doldu.

Lüks ve özel havuzlu villalarda çok daha rahat ve özgür bir tatil ortamı bulabilen tatil severler yıllardır alışmış oldukları pansiyon ve otel tatili anlayışından ciddi anlamda uzaklaşmaya başladılar. Yapılan araştırmalar, insanların tatil yaparken yeterince özgür olamadıklarından şikâyetçi olduklarını göstermekte. Kimi zaman havuza girme saatleri, kimi zaman yemek vakitleri gibi birçok otel kuralı; tatilcileri tatil yaparken mecburi plânlara uymak zorunda bırakıyor. Oysaki tatilciler her türlü detayı ve plânı tamamen kendilerine göre yapmak istiyorlar. Tam bu noktada ise devreye tam özgür bir tatil sunan kiralık villa seçenekleri giriyor.

Ülke Turizmine muhteşem destek!

TÜRKİYE’DE geçtiğimiz yıllarda villa turizmi yaklaşık 300bin yerli ve yabancı misafir ağırlayarak ülke turizmine 120-140 milyon lira ekonomik değer kattı.

Ülkemizde yaklaşık 15 yıllık geçmişi olan villa kiralama sektörü, her geçen gün büyüyen rakamlarıyla otellere ve diğer konaklama tesislerine, ekonomik ve sakin ortamda tatil imkanı sunması ile alternatif tatil turizmi olarak gösteriliyor. İnternet üzerinden haftalık ya da aylık kiralanabilen villalar, Türkiye’nin hemen her tatil bölgesinde bulunabiliyor.

Güvenilir firmalardan villa kiralayın!

İnternet üzerinden emlak danışmanlığı yetkisine sahip olan SaklıVilla.com Kurucusu Yusuf TEMREL yaklaşık 15 yıl önce bir İngiliz firmasının Antalya Kalkan’da 100 civarındaki villayı İngiltere’deki müşterilerine kiralamasıyla, bölgede yazlık villa kiralama sektörünün başladığını, bunun Kaş ve Fethiye bölgesinden ülke geneline hızla yayıldığını söyledi.

Villa turizminin yerli turistlere de hitap ettiğini belirten Temrel, portföylerinde balayı villası, muhafazakar (korunaklı havuzlu) villalar, helal tatil villaları, deniz manzaralı villalar, çocuk havuzlu villalar, jakuzili lüks villalar, sıcak ve soğuk havuz imkanı sunan villalar, geniş aileler ve arkadaş grupları için villalar gibi çok geniş bir yelpazede hizmet verdiklerini ifade etti.

Saklı Villa CEO’su Yusuf Temrel villa kiralama seçeneğinin, otellere alternatif konaklama tercihi olarak ortaya çıktığını, talebin temmuz ve ağustos aylarında yoğunlaştığını, bu dönemlerde bazen talebe göre villa bulmakta zorlandıklarını belirtti. Villada konaklamak isteyenlerin aylar öncesinden rezervasyonlarını yapmalarını tavsiye etti.

Size uygun villa seçeneğine nasıl ulaşırsınız?

İnternet üzerinden haftalık ya da aylık kiralanabilen villalar, Türkiye’nin hemen her tatil bölgesinde bulunabiliyor.Villaların haftalık ya da aylık konaklama ücretleri sezonun yoğunluğuna, konumuna, konaklayacak kişi sayısına göre farklılık gösterebiliyor.

Kiralık villalar misafirlerine günlük rutinlerini bozmadan evlerinin rahatlığında bir tatil imkanı sunmaktadır. Tamamına sahip olduğunuz villanın havuz, mutfak ve diğer imkanları misafire 7-24 hizmet vermektedir. Havuzun sadece size özel olması kalabalık otel havuzlarından çok daha sağlıklı, huzurlu ve dingin bir tatil imkanı sunmaktadır.  Dolayısı ile siz denizin karşısında mı, orman manzaralı mı, şehirde mi, sessiz bir köyde mi tatil yapmak istiyorsunuz kararınızı verin www.saklivilla.com da size uygun villanızı birlikte seçelim.

KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE KİRALIK VİLLA TURİZMİNDE YER KALMADI