2019 Yılı Dini ve Milli Resmi Tatil Günleri Takvimi

Yoğun iş ve okul temposundan yorulan vatandaşlar, biraz olsun dinlenmek ve tatil yapabilmek için resmi tatilleri iple çekiyor. 3029 yılının henüz başında olduğumuz bu ayda milyonlarca vatandaş resmi tatil günlerini beklemeye başladı. 2019 yılının ilk günlerini yaşadığımız bugünlerde yılın ilk günü resmi tatille başladı. Uzun soluklu geçecek yeni bir yılda milyonlarca çalışan öğrenci ve bir çok kesim tatil takvimini araştırmaya başladı. Takvimle ilgili değişiklik sadece bakanlar kurulu kararıyla yapılabilmektedir. Özellikle ramazan ve kurban bayramlarının sürelerinin uzatılmaları bu şekilde yapılmaktadır.

Bu yılda yapılacak resmi tatiller ve süreleri; 2019 yılına girdiğimiz bugünlerde yeni yıl her zaman olduğu gibi yine yılbaşı tatili ile başladı. Milyonlarca insanın merakla beklediği tatil takvimin açıklanması şimdiden tatil planları yaptırmaya bile başladı. Çalışanlar şimdiden gelecek sene bayramların hangi güne geldiğini hesaplamaya başladı.


2019 yılında yılbaşından itibaren 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına kadar resmi ve dini bayramlar birer gün sayıldığında 17 gün resmi tatil ve bu günlere ek olarak yapılacak tatil takvimleri düşünüldüğünde tatil günlerinin katlanacağını düşündüğümüzde 2019 yılı uzun tatil dönemleriyle tamamlanacak.

2019 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ
1 OCAK YILBAŞI
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
3 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI ARİFESİ
4 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI 1.GÜN
5 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI 2.GÜN
6 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI 3.GÜN
15 TEMMUZ DEMOKRASİ BAYRAMI
10 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI ARİFESİ
11 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI 1.GÜN
12 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI 2.GÜN
13 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI 3.GÜN
14 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI 4.GÜN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
28 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ARİFESİ
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
31 ARALIK YILBAŞI GECESİ

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *