Ankara’daki potansiyeli kullanmalıyız (Hürriyet gazetesi haberlerimizden)

DOC’S Health Tourism Agency CEO’su Yusuf Temrel, ülkemize gelen sağlık turistinin yüzde 50’sinden fazlasının Avrupalı olduğuna dikkat çekerek son dönemde en fazla talebin estetik konusunda geldiğini söyledi.

Ankara’daki potansiyeli kullanmalıyız

Ankara’nın sağlık turizmi için büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Temrel, “Türkiye sağlık turizminde dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alıyor. Ankara, sğalık turizminde İstanbul’un ardından ikinci sırada yer alıyor. Firmaların güvenirliği bu talepteki en büyük pay. 2019’da sağlık turizminden elde edilen gelir 1.5 milyar dolara yaklaştı, 2023’te bu alandan 10 milyar dolar gelir elde edilebileceği ifade ediliyor. Ankara, üniversiteleri ve hastaneleriyle sağlık turizmi için çok güçlü bir potansiyele sahip. Deneyimli kadroyla birlikte bu potansiyeli daha fazla kullanmalıyız” dedi.

https://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/ankaradaki-potansiyeli-kullanmaliyiz-41466069

Bir cevap yazın

Not: Bu sitedeki yorumlar Bookyourtravel internet portalının değil, yazarların görüşlerini yansıtır. Hakaret, küfür ve kaba ifadelerden kaçınılması istenir. Herhangi bir yorumu gerekçe gösterilmeksizin silme hakkını elimizde tutuyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Required fields are signed with *