Rezervasyon İptal Şartları

Rezervasyon İptal Şartları

REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa/ apart/ daire bedelinin ön ödeme miktarı ödemeyaptığınız andan itibaren, villaya/ aparta/ daireye giriş̧ tarihinize30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Müşterinin iptal bildirisini SAKLI VİLLA’ yayazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. İptal durumlarında SAKLI VİLLA, konaklama ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için rezervasyon anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir. İptal koşulları;

  1. Rezervasyon için gönderilen kaporanın kesinlikle iadesi yoktur.
  2. Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam konaklama bedelinin %35’ini ödemek zorundadır.
  3. Seyahat başlangıcından önceki 29.gün ile konaklama başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır. Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa/apart/daire bedellerinin tamamını SAKLI VİLLA’ ya ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak veya sitede belirtilmiş ise kredi kartı ile tek çekim halinde ) ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta/daireye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş̧ olan bedelin %35 (yüzde otuz beş̧) i yanacaktır. Geri kalan %65’i (yüzde altmış̧ beş̧) bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde Otuz beşi) villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. 

Eğer rezervasyon iptali villaya/aparta/daireye giriş̧ tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta/daireye giriş̧ yapmaz iseniz ve villada/apartta/dairede hiç konaklama olmaz iseniz ödemiş̧ olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez. Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, SAKLI VİLLA’ ya, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, villa/apart/daire rezervasyonunun SAKLI VİLLA tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart/daire varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş̧ olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar/daireler için) toplam villa/apart/daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir.

Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez. Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, SAKLI VİLLA, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş̧ olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta/daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, SAKLI VİLLA ‘nın eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir. Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa/apart/Daire’nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa/daire/apartın kullanılmamasından SAKLI VİLLA sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa/apart/dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, SAKLI VİLLA nın bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır. 

 

WhatsApp Destek!Whatsapp
Müşteri Temsilcileri
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Saati :
Konaklama Tutarı :
Elektirik Ücreti :
Temizlik Ücreti :
Toplam Tutar :
Ön Ödeme :
Girişte Kalan :
UYGUNLUK TAKVİMİ
MüsaitMüsait
DoluDolu
Ödeme BekliyorÖdeme Bekliyor
Giriş-ÇıkışGiriş-Çıkış
ÖzellikÖzellik
Genel Özellikler
Mutfak Bilgileri
Salon Bilgileri
Havuz Bahçe Bilgileri
Şömine
Özel Bahçeli
Full Eşyalı ve Mobilyalı
Isıtmalı Havuz
İnternet Bağlantısı
Jakuzi
Balkon/Deck/Teras
İç Mekan Havuz
Otopark / Park Yeri
Yatak Sayıları
Manzara
Deniz
Dağ
Şehir
Doğa
Bluetooth Ses Sistemi
Engelli Dostu
Sıradışı Mimari
Sauna
Buhar Banyosu
Bebek Yatağı
Özel Havuz